top of page

Przygotowanie swojego wyjazdu do Niemiec

Niełatwo jest zebrać myśli przed samym wyjazdem, po potwierdzeniu przyjęcia zlecenia. Przeczytaj więc naszą listę czynności "przedwyjazdowych":

 1. Sprawdź czy zabrałaś dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport), a także, jeśli podjęłaś zlecenie z koniecznością prowadzenia samochodu - czy zapakowałaś prawo jazdy.
   

 2. Zabierz ze sobą dokumenty poświadczające, że posiadasz zarejstrowaną działalność gospodarczą, jeśli w Polsce to musisz mieć również poświadczony przez właściwy oddział ZUS formularz A1.
   

 3. Nie zapomnij Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego lub prywatnej polisy ubezpieczenia zdrowotnego.
   

 4. Weź również ze sobą zaświadczenie o niekaralności i stanie zdrowia (jeśli wcześniej nie przekazałaś ich firmie).
   

 5. Jeśli często używasz telefonu lub komputera, nie zapomnij o ładowarce. Może się przydać w bagażu podręcznym. Nigdy nie wiadomo, kiedy znajdziemy możliwość podładowania naszego elektronicznego sprzętu.
   

 6. Nie zapomnij o gotówce, pamiętając oczywiście o właściwej walucie. Nie zabieraj kwot zbyt wysokich, jednak własne pieniądze zawsze się przydadzą. Posiadanie kilku monet jest wskazane, te mogą być przydatne na stacji benzynowej.
   

 7. Zabierz ze sobą coś, co przypomina o domu, doda otuchy. Może ulubioną poduszeczkę, kocyk lub kubek do kawy? Może to być właściwie każda drobnostka, a nawet ulubiona przekąska.
   

 8. Zapamiętaj imiona i nazwisko swoich podopiecznych. W pierwszej chwili warto jest pokazać, że informacje o podejmowanej pracy dobrze sobie przyswoiłaś.
   

 9. Polecamy również przygotowanie się do pierwszej krótkiej rozmowy, skąd pochodzisz, ile masz lat, jaki jest Twój stan rodzinny, zapytać o samopoczucie itp. Takie przygotowanie się dodaje pewności siebie, a także stawia Cię w dobrym świetle.
   

 10. Sporządź sobie krótką listę rzeczy do zabrania, odpowiednio dobranych do pory roku, w której wyjeżdżasz. Wpłynie to na Twój spokój i pewność, że niczego nie zapomniałaś.

 

 

 

bottom of page